27 cze 2015

Książka nr.3 Histerie rodzinne Izabela Pietrzyk

To moja 3 książka w wyzwaniu 10 książek w 2015 roku,która jest  naprawdę godna polecenia.
Czyta się fantastycznie.640 stron przeczytałam w dwa tygodnie więc całkiem nieżle.
Lektura w sam raz na wakacje.
Mam ochotę na kolejne dwie pozycje tej autorki, ale niestety moja biblioteka ich nie posiada.


W tej rodzinie nie ma miejsca na nudę! Nowa, prześmieszna powieść Izabeli Pietrzyk!

Trzydziestoośmioletnia Wiktoria kończy związek z hojnym, lecz agresywnym partnerem. Ma nadzieję, że wraca do otoczenia, które wręcz kipi od miłujących się istot. Czy aby na pewno...?
Układając swe życie od nowa, dochodzi do niezbyt odkrywczego wniosku, że dziwny jest ten świat, a ludzie na nim jeszcze dziwniejsi. Próbuje odbudować relacje z pełną nietuzinkowych charakterków rodziną: gderającą matką, wiecznie obrażonym ojcem, nieustannie kłócącym się nastoletnim rodzeństwem oraz dobroduszną Melą - starszą siostrą, która robi co może, by zapanować nad całym tym hardym stadłem. 
Jakby tego było mało, kalendarz nieuchronnie odmierza czas dzielący Wiktorię od spotkania z przebywającym chwilowo na morzu szwagrem - twardym, silnym, skończenie mądrym mężczyzną, który nigdy jej nie lubił i z pewnością zrobi wszystko, aby pozbyć się ze swojego domu miękkiej, słabej, nieskończenie głupiej baby.
Na szczęście jest też wizja lepszego jutra. Oparta głównie na słodkich siedmiolatkach oraz sikającym wszędzie szczeniaku labradora, bo zdaje się, że w tym oszalałym świecie już chyba tylko dzieciom i psom można ufać. Każdy dzień upewnia w przekonaniu, iż normalni faceci podzielili los pterodaktyli i trzeba bardzo uważać, kogo wpuszczamy do własnych biografii... A jeśli dodać do tego swaty i intrygi zrzędzącej matki? Dramat! Niestety, wszystko wskazuje na to, że kobiety same są temu winne i to one "stworzyły potwora"... Ale czy aby na pewno...?

A tak wogóle nie majac pod ręką nic ciekawego do czytania, zaczełam czytac Sage o ludziach lodu

1 komentarz:

  1. We wtorek mam termin na bibliotekę, jak będzie to sobie pozycze. Pozdrowionka!

    OdpowiedzUsuń